Zmień wnętrze biura

Tapety na fizelinie cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które za ich pomocą chcą poprawić wygląd domu lub mieszkania. Są trwałe, wytrzymałe, łatwe do nałożenia i przez wiele lat trzymają się na ścianie doskonale.

Przed położeniem fototapety należy bardzo dokładnie oczyścić ścianę, na której ma być ona zamocowana. Dobrze jest ją umyć wodą z mydłem, aby usunąć kurz czy tłuszcz, które mogłyby utrudniać późniejsze klejenie. Nakładanie fototapety należy rozpocząć jednak dopiero wtedy, gdy ściana będzie całkowicie sucha.

fototapetaPrzed nałożeniem fototapety należy dokładnie rozpakować poszczególne jej pasma i ułożyć sobie wzór – po nałożeniu kleju na ścianę może nie być zbyt dużo czasu na układanie. Następnym krokiem jest posmarowanie ściany warstwą kleju, który rozprowadza się za pomocą wałka lub pędzla. Należy uważać, by klej był rozprowadzony równomiernie, dzięki temu tapeta łatwiej przylgnie do ściany i nie będą się pod nią tworzyć zgrubienia.

Klej nakładamy tylko na tę powierzchnię, na którą nałożymy pierwsze pasmo tapety. Posmarowanie klejem od razu całej ściany nie jest dobrym pomysłem, gdyż na dużej powierzchni klej zdąży wyschnąć, zanim położymy na nim tapetę. Najlepiej nakładać klej na powierzchnię tylko odrobinę szerszą niż pojedyncze pasmo tapety. Tapetę nakładamy od góry do dołu, idealnie przyklejając do powierzchni ściany.

Za pomocą wałka lub miękkiej szczotki należy jednocześnie usuwać pęcherzyki powietrza, które tworzą się pomiędzy ścianą a powierzchnią fototapety. Jeżeli pojawi się nadmiar kleju na brzegu pasma, należy od razu go usunąć za pomocą miękkiej gąbki. Dopiero gdy pierwsze pasmo zostanie całkowicie położone, można przystąpić do kładzenia kolejnych pasm. Nakładanie przebiega szybko i sprawnie, dzięki czemu w ciągu kilku godzin można mieć całkowicie odmienioną ścianę.

Opracowanie we współpracy z firmą COLORAY