Biurka dla programistów

Estetyka to nie wszystko. Wiesz już, jakie biurko dla pracownika wybrać?

Starannie wykończone, nowoczesne i kolorowe – to za mało. Biurko dla pracownika powinno być przede wszystkim dopasowane do jego potrzeb, zbudowane z trwałych, niewrażliwych na uszkodzenia mechaniczne materiałów i przede wszystkim wygodne.

Biurko-narozne-VEGA-4795_2Biurko do biura powinien wybrać pracownik, bo wie co może pomóc, aby pracować sumiennie i wydajnie, a ten komfort z pewnością się opłaci.

Nawet jeśli pracownik ma swój ulubiony typ biurka, można osiągnąć kompromis określając wspólny mianownik. Ofert jest bardzo dużo.

Tym warto kierować się się przy wyborze biurka firmowego

  1. Duży blat to absolutne minimum

Im większy blat roboczy biurka dla pracownika, tym lepiej. To gwarancja, że pracownik będzie miał wystarczająco dużo miejsca do korzystania jednocześnie z kilku książek lub podstawowych przyborów takich jak długopis itp.

Za absolutne minimum można uznać blat o wymiarach:

  • 110-120 cm długości,
  • 50-60 cm szerokości.

W biurze pracownika powinno pojawić się biurko z blatem zabudowanym ramą – ta zapobiega zsuwaniu i upadaniu przedmiotów.

Warto zwrócić też uwagę, czy biurko posiada podstawę do ustawienia monitora i wysuwaną szufladę na klawiaturę.

  1. Biurko nie mniejsze niż 52-76 centymetrów

Głębokość biurka nie jest bez znaczenia. Zbyt płytkie to powód, przez który będzie problem z dosunięciem się do blatu, co jest negatywne dla kręgosłupa, bo to doprowadza do złej postawy ciała.

  1. Zrezygnuj z lichej jakości na rzecz dobrego biurka prostego

Wypracowywanie wielu godzin i w dodatku nadgodzin, nie może odbić się na zdrowiu. Dlatego, solidnie wykonane biurko, które na długi czas nadal będzie bez zastrzeżeń, nie będzie stanowić punktu skupienia wtedy kiedy stres daje się we znaki. W takich sytuacjach komfort jest ważny, a  dobre biurko umożliwi dobrą organizację swojej pracy.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.meble-bik.pl.