Biurka dla programistów

Estetyka to nie wszystko. Wiesz już, jakie biurko dla pracownika wybrać?

Starannie wykończone, nowoczesne i kolorowe – to za mało. Biurko dla pracownika powinno być przede wszystkim dopasowane do jego potrzeb, zbudowane z trwałych, niewrażliwych na uszkodzenia mechaniczne materiałów i przede wszystkim wygodne.

 Biurko-narozne-VEGA-4795_2

Biurko do biura powinien wybrać specjalista BHP

Nawet jeśli twój pracownik marzy o biurku z wizerunkiem postaci filmowej , stawiaj twarde wymagania. .

Tym kieruj się przy wyborze biurka firmowego

  1. Duży blat to absolutne minimum

Im większy blat roboczy biurka dla pracownika, tym lepiej. To gwarancja, że pracownik będzie miał wystarczająco dużo miejsca do korzystania jednocześnie z kilku książek, zeszytu oraz podstawowych przyborów szkolnych.

Za absolutne minimum uznaj blat o wymiarach:

  • 110-120 cm długości,
  • 50-60 cm szerokości.

W biurze pracownikaa powinno pojawić się biurko z blatem zabudowanym ramą – ta zapobiega zsuwaniu i upadaniu przedmiotów.

Zwróć też uwagę, czy biurko posiada podstawę do ustawienia monitora i wysuwaną szufladę na klawiaturę (patrz: Biurko narożne Maxione).

  1. Biurko nie płytsze niż 50-60 centymetrów

Głębokość biurka nie jest bez znaczenia. Zbyt płytkie to powód, dla którego maluch będzie miał problem z dosunięciem się do blatu.

  1. Zrezygnuj z naturalnego drewna na rzecz płyty laminowanej

Płyta laminowana jest nie tylko równie odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak mebel wykonany z drewna, ale i znacznie lżejsza i tańsza. To szczególnie ważne, bo biurko w pokoju dziecka będziesz i tak wymieniał co 4-5 lat.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.meble-bik.pl